Tsekinpaimenkoirien erikoisnäyttely 25.5.2017 Vantaa

Tuomarina Olga Dolejsova

ROP - Taabernakkelin Qullankaivaja 

VSP - Taabernakkelin Upsydaisy

Tulokset

Urokset / Males

Pentuluokka 5-7kk (baby puppyclass 5-7month)

Aristan Aurinko

KP1 VSP-PENTU (HP BM1-puppy BOS-puppy)

Please reload

Pentuluokka 7-9kk (puppyclass 7-9month)

Rumble Rock’s Awesome Topaz

KP 2 (HP BM2-puppy)

Please reload

Junioriluokka (junior class)

Harjusalaman Elvis

H (G)
 

Khanbull’s Chokolada Kluk

 EH4 (VG4)

Miinuksen After Afiter

ERI2 (EXC2)

Nemesis To Ajawixen’s Bryvilsar

ERI3 (EXC3) PI

Taabernakkelin Unforgiven

ERI1 SA (EXC1 CQ)

Please reload

Nuortenluokka (intermediate class)

Ajawixen’s Feeling Lucky

ERI2 SA PU3 (EXC2 CQ BM3) PI
 

Ajawixen’s Fly Me To The Moon

ERI3 (EXC3)

Black Hawk Vecna Legenda

ERI1 SA PU2 VARA-SERT (EXC1 CQ BM2 RES-CAC) PV

Please reload

Avoinluokka (open class)

Taabernakkelin Negative

EH2 (VG2) 

Taabernakkelin Qullankaivaja

ERI1 SA PU1 SERT ROP BIS2 + paras ilme ja väri (EXC1 CQ BM1 CAC BOB BIS2 + best expression, best color) PI PV

Please reload

Nartut / Females

Pikkupentuluokka 5-7kk (baby puppyclass 5-7month)

Ajawixen’s Best Or Nothing To Harjusalama

KP1 ROP-PENTU (HP BB1-puppy BOB-puppy)

Please reload

Pentuluokka 7-9kk (puppyclass 7-9month)

Rumble Rock’s Alterative Amethyst

KP 2 (HP BB2-puppy)

Please reload

Junioriluokka (junior class)

Glosscoat’s So What

ERI3 SA (EXC3 CQ) 

Harjusalaman Elviira

ERI (EXC)

Miinuksen Aara Roona

ERI1 SA PN4 (EXC1 CQ BB4) PI

Paint It Black To Ajawixen’s Bryvilsar

ERI (EXC)

Taabernakkelin Target

EH (VG)

Taabernakkelin Uisge Beatha

ERI (EXC)

Taabernakkelin Ultimate

ERI4 (EXC4)

Taabernakkelin Unbreakable

EH (VG) 

Taabernakkelin Upsydaisy

ERI2 SA PN1 SERT VSP (EXC2 CQ BB1 CAC BOS) PV

Please reload

Nuortenluokka (intermediate class)

Ajawixen’s Fight For This Love

ERI1 SA PN2 VARA-SERT (EXC1 CQ BB2 RES-CAC)

Madison Bryvilsar

ERI2 (EXC2)

Please reload

Avoinluokka (open class)

Irca z Maleho Udoli

ERI4 (EXC4)

Madison z Letinske Kovarny

ERI (EXC) 

Taabernakkelin Naruziva

EH (VG)

Taabernakkelin Qullanmuru

ERI2 (EXC2) PV

Taabernakkelin Qultahippu

ERI1 SA PN3 (EXC1 CQ BB3) 

Whitney z Gipova

EH (VG)

Please reload

Valioluokka (champion class)

Ballerina

ERI1 (EXC1)

Please reload

Kasvattajaluokka (breeder class)

Kennel Taabernakkelin - KP

Please reload

Kaikki kuvat - Paula Niinistö